סדנאות לעובדים – יתרונות של יום גיבוש

מתחם-אקסטרים-Small

כבר זמן רב נוהגים ארגונים וגם חברות שונות בארץ לצאת עם העובדים לסדנאות גיבוש, ליום גיבוש חוויתי או לערבי גיבוש. לכל אירוע שכזה יש מטרות. בחלק מהמקרים המטרות קשורות ישירות בארגון והן מכוונות לשיפור תהליכי העבודה של העובדים, שיפור יעילות העבודה והביצועים, הכרות טובה יותר עם יכולותיהם של העובדים וכדומה.

חלק מהאירועים מטרתם המוצהרת לגבש את העובדים, לשפר את התקשורת הבין אישית שלהם, לגרום לפתיחות והיכרות טובה יותר שלהם כפרטים וכצוות ולעודד אוירה חיובית ומהנה

אז מה כולל יום גיבוש ולשם מה הוא נועד?

יום גיבוש נערך פעם בשנה בדרך כלל. יש חברות וארגונים המקיימים יום גיבוש חוויתי לעובדים אפילו פעמיים בשנה לכל העובדים ונוהגים להשקיע בתכנונו לא מעט זמן. בימי הגיבוש יוצאים העובדים מהמרחב המוכר, הבטוח והשגרתי שבו הם עובדים ומאזור הנוחות אל סביבה אחרת, מהנה ואתגרית בדרך כלל.

החוויות והגיבוש בו זוכים משתתפי הסדנא מפתחים את העובדים, הם מרגישים נאמנות רבה למקום עבודתם בעקבות רגש השייכות שמתעצם ובאופן כללי, חשים קלילים וזורמים יותר בתנאים החדשים האלה.

ימים שכאלה יוצרים התייחסות חיובית למקום העבודה ובהחלט יכולים להפוך את העובדים לצוות מוצלח, הפועל יחד למען מטרת הארגון ורווחיו

יום גיבוש לעובדים חוויתי מבחינות רבות. ראשית הוא עוזר לחבר בין כל המשתתפים. השיחות הבין אישיות והחשיפה האישית באווירה אחרת מחוץ לשגרת העבודה  מאפשרות למשתתפים להכיר איש את רעהו טוב יותר וללמוד על החבר לעבודה פרטים חדשים ולא תמיד ידועים.

השילוב של תנאי השטח החדשים והפעילות הלא שגרתית של סדנאות הגיבוש השונות יוצר אוירה של חווית למידה מעצימה, הן אישית והן קבוצתית.

למי יום גיבוש מתאים וכיצד מתכננים אותו נכון?

יום גיבוש לעובדים יכול להתאים גם לצוות קטן מאד, הנדרש לעבוד בתוך קבוצה גדולה לעיתים, או לצוות קטן של מנהלים בארגון. גיבוש לקבוצה קטנה שכזו יכול להתמקד בפעילות הקשורה למשל בתהליך של פתרון בעיות ותקשורת וקבלת החלטות

חשוב שיום הגיבוש החוויתי והמעצים לעובדים יותאם לחברה הספציפית כדי שתוכל להשיג את המטרות שלה, תוך כדי התייחסות לצרכיהם המיוחדים והנקודתיים של כלל העובדים. חשוב שהצוות המקצועי של החברה הבונה ימי גיבוש, ידע מהן מטרותיו של הארגון המזמין את ימי הגיבוש ואיך לבנות את היום המיוחד הזה כך שיתאים הן לצרכי העובדים והן למטרות הארגון.

הסדנאות וימי הגיבוש יכולים לכלול פעילויות כיפיות משחררות ומהנות ו/או פעילויות מאתגרות ומספקות חווית למידה מעצימה

ימי וערבי הגיבוש יכולים לכלול פעילויות מסוגים שונים. החל מפעילות המתבצעת בחלל סגור כמו אולם או מתחם סגור לשם ביצוע סדנאות  בישול לדוגמא, דרך פעילות אקסטרימית כמו טיולי ג'יפים, ועד לפעילות מורכבת ואתגרית עם משימות מתוכננות שיפתחו את הדינמיקה הקבוצתית – לסיעור מוחות קבלת החלטות וגיבוש קבוצתי.

ניתן לשלב בין סוגים שונים של פעילויות על מנת להציע למשתתפים מענה נרחב יותר, אולם לרוב ההעדפה היא להתמקד דווקא בסוג אחד, לצורך קבלת המענה הנכון יותר לחברה או לארגון, מענה המותאם לצרכיהם של המשתתפים

חשוב לדעת

הסדנאות לעובדים במסגרת ימי הגיבוש הן ללא ספק פתרון נהדר, שיכול להתאים לחברות ולארגונים שונים. 

זו גם הסיבה מדוע הן הפכו לפופולאריות מאד בשנים האחרונות ואהובות על המשתתפים. על מנת לנצל את היתרונות הרבים שהן מביאות אתן, חשוב לפנות לחברות, המתמחות בתכנון סדנאות כאלו, חברות היודעות להתאימן בצורה מדויקת לצרכיהם של המזמינים.

 

צרו קשר