פעילויות תרומה לקהילה

הנתינה היא הדבר הגדול ביותר שאדם יכול לעשות, לתת משמע לקבל, אם זה לקבל מחמאה, סיפוק, תחושת גאווה, או אפילו רק הרגשה טובה ונעימה. ארגונים רבים היום מבינים את המשמעות בנתינה או תרומה, התמיכה באוכלוסיות מיוחדות ושונות תורמת לחברה ומחוללת שינוי בצמיחה ובהתפתחות של אוכלוסיות אלו וגורמת לחיזוק הכללי שלנו כעם וכמדינה. ככל שארגונים ומוסדות יתרמו ויתנו מעצמם יותר למען החברה, כך תגדל ההשפעה של העשייה בקרב העם ויחד עם זאת יתרום לחינוך העובדים לתרומה ועשייה כמעשה שמובן מאליו.

אנו כחלק מעבודתנו עובדים ומתנדבים במסגרות השונות עם נוער בסיכון, מסגרות של חינוך מיוחד, פנימיות ועמותות קטנות וגדולות ויודעים ליצור פעילויות תוכן ערכיות אשר משלבות בין מגזר העובדים למגזר המשתתפים של מקום ההתנדבות ויוצרים סינרגיה ייחודית בה כל צד נותן ומקבל, הפעילויות הייחודיות יחד עם השילוב בטבע מכניס את המשתתפים יחד לאווירה של חוויה, יום כיף ומשחרר מחסומים כך שכל הצדדים מפיקים הנאה, הכרות מעמיקה ולמידה על האחר. העובדים של הארגון התורם מעוררים השראה בקרב המשתתפים ומלמדים אותם דרך חיים מניסיונם האישי תוך שילוב של הרצאות בנושאים מעניינים, סיפורי הצלחה אישיים ודוגמאות מעולם ההתמחות שלהם. יחד עם זאת אנו יוצרים את התוכן המלווה את הפעילות, אם זה יום כיף בטבע, פעילויות קיץ בבריכה, סדנאות העשרה, תכניות של מפגשים חודשיים, פעילויות אתגריות אצל הגוף המארח או אירוע ערב בשילוב הופעה וארוחה, בנוסף נדריך את העובדים לפני האירוע, ניתן להם פרטים אודות המשתתפים בפעילות, אודות הגוף אליו שייכים, נבנה לו"ז מפורט ונדאג לכל המפרט הטכני והלוגיסטי לאירוע המיוחד. אנו מאמינים בתרומה של עשייה תוך מתן דוגמא אישית למשתתפים ויצירת חוויות. החוויה לעולם נשארת ויכולה להפוך אף לנקודת מפנה בחייהם של המשתתפים והעובדים כאחד. כשאתם חושבים על יום הגיבוש הבא לעובדים חישבו גם על הטמעת ערך מוסף בפעילות תוך יצירת חוויה משמעותית ומהנה לכלל המשתתפים אנו נדאג לרעיונות יצירתיים, מרגשים ובעלי מעוף בהם נפתח דלת להזדמנויות ליצירת שינוי אמיתי. "עלינו להיות השינוי שאנו רוצים לראות בעולם" 'מהאטמה גנדי.'
אל תהססו ליצור קשר לפרטים נוספים

דוגמאות לפעילויות תרומה שנעשו:

קבוצה של 40 עובדים יצרו איתנו קשר בכדי לבצע פעילות מיוחדת לכבוד יום המעשים הטובים, יצרנו קשר עם פנימייה מהאזור של החברה והם כמובן התרגשו מאוד על הפנייה, יחד יצרנו יום כיף משולב עם פעילות אתגרית בקבוצות מעורבות של ילדים ועובדים, חילקנו פרסים, דאגנו לדוכני מזון עם קרפים, מפלי שוקולד ופנקייקים, חילקנו חולצות לכל המשתתפים וגייסנו צוות הדרכה איכותי שיעביר את הפעילויות למשתתפים. זה היה יום מרגש, מהנה וחווייתי הן עבור המתנדבים והן עבור הילדים, לבסוף קיבל הארגון מכתב הוקרה מהפנימייה ונוצרו קשרים מיוחדים בין העובדים לילדים.

דוגמאות נוספות לפעילויות תרומה שנעשו:

בחברת הייטק גדולה התקבלה החלטה ליצור ולבצע תכנית תהליכית של 2 מפגשים חודשיים עבור נערים בסיכון מהפריפריה, מטרת התכנית היתה לתרום לנערים מהידע של העובדים בתוכן מעניין, מעשיר וערכי אשר ייתן כלים משמעותיים לנערים בלמידה מעשית מעולם ההייטק והפיתוח ויפתח להם צוהר להשתלבות במסגרות איכותיות בעתיד. עמדה בפנינו המשימה ליצור תכנית תהליכית המשלבת למידה כיפית ושונה דרך פעילות חווייתית, מהנה ומסקרנת ויחד עם צוות העובדים בנינו תוכן משמעותי אשר מועבר דרך פעילויות משימתיות בקבוצות למידה תוך עיבוד התכנים והשרשתם בצורה יעילה. אנו ביצענו את התיאום מול צוות ההדרכה של הנערים, דאגנו לציוד נלווה לפעילות, ארוחת בוקר בכל מפגש, שתייה קלה, פרסים לקבוצות וכמובן ליווי של צוות הדרכה מטעמנו וליווי הקבוצה למשך 20 מפגשים. בכל מפגש הגיעו 2 עובדים מתחום אחר בחברה ולאורך התכנית צברו הנערים כלים משמעותיים להתפתחות מחשבתית, עסקית וארגונית אשר מעודדת לקיחת יוזמה תוך ניהול פרויקטים וחשיבה יצירתית. הנערים קיבלו מהתכנית תוכן איכותי ומעשיר בתחומים של שיווק, בניית תהליכים, פיתוח, ניהול פרויקטים ויחסי ציבור אשר כבר סיום התכנית השתמשו בידע שצברו וקיבלו קשרים עם ארגונים שבהם יוכלו להשתלב. העובדים מצד שני קיבלו חוויה שוברת שגרה בו נתנו מהידע והניסיון שלהם, שיפרו את היכולת שלהם בלעמוד מול קהל, חיזקו את יכולות המנהיגות וההובלה שלהם ובעיקר נהנו ופתחו את הלב שלהם בפני הנערים. בסיום התכנית קיבלו הנערים תעודות הכשרה עם המלצות של החברה ואת ברכתם לצאת לשוק העבודה. לאחר התכנית המשיכו העובדים לספק תמיכה וליווי בייעוץ ובמתן מוטיבציה להמשך עשייה משמעותית. התכנית מרגשת מספקת ומשאירה זיכרון לשני הצדדים לכל החיים.

כמו כן ניתן להציע אירועים ופעילויות תרומה במקומות שונים בארץ ובהתאם לתחום ההתנדבות לפי בקשת הלקוח.

צרו קשר