תרומתן של פעילויות גיבוש לעובדים

יום גיבוש לעובדים
יותר ויותר בעלי חברות בוחרים לארגן לעובדים שלהם פעילויות שונות במהלך השנה, שנועדו לגבש אותם ולאפשר להם לקחת פסק זמן קצר מהעבודה עצמה. פעילויות גיבוש לעובדים מציעות יתרונות רבים, וזו גם הסיבה מדוע הן הפכו לפופולאריות מאד לאורך השנים. יש לכם חברה בתחום מסוים או עסק כלשהו ואתם תוהים אם לערוך לעובדים שלכם יום גיבוש? אם כן, הנה כל הסיבות מדוע כדאי לכם לעשות זאת:
 1. הזדמנות להכיר אחד את השני – פעילויות גיבוש לעובדים הן הזדמנות נפלאה עבור העובדים להכיר אחד את השני וגם עבור בעלי התפקידים הבכירים להכיר את האחרים. ימי גיבוש אלה פתוחים לרוב לכל העובדים ומכל הדרגות והם מפגישים אותם עם אחרים, שפעמים רבות כלל אינם רואים אותם במהלך יום העבודה. ההכרות הזו מקרבת ויוצרת תחושה טובה יותר במקום העבודה עצמו ומגבשת את העובדים.

   

 2. הזדמנות לקחת פסק זמן מהיום יום – ימי הגיבוש הם הזדמנות גם לקחת פסק זמן מהיום יום, מהפעילויות השגרתיות שנוהגים לבצע במסגרת העבודה ואפילו בשעות הפנאי. פסק הזמן הזה משמש כאמצעי "למילוי המצברים", אמצעי לאסוף כוחות מחודשים, להתנתק מעט מטרדות היום יום המעיקות וליהנות מכמה רגעים מיוחדים, רחוק מכל זה.

   

 3. הזדמנות לשפר מיומנויות חשובות הנדרשות במהלך העבודה – יום גיבוש לעובדים הוא ללא ספק פתרון נהדר העוזר בשיפור מיומנויות שונות, הנדרשות לעובד במסגרת העבודה השוטפת שלו. ימי גיבוש שכאלה יכולים לכלול פעילויות שונות ומגוונות, כאלו החושפות את העובדים לתכנים חשובים ומקנות להם כלים חשובים, שיעזרו להם בהמשך. שיפור המיומנות באופן זה נעשה בצורה קצת אחרת, מחוץ לשגרה ובשילוב עם יצירתיות רבה. העובד לא מרגיש שהוא נמצא במסגרת לימודית במהלך יום הגיבוש הזה, כי אם במסגרת משוחררת ומהנה.

   

 4. הזדמנות ללמוד לעבוד בצוות, ביחד עם העובדים האחרים – עבודת צוות, ובתחומים רבים, יכולה לשפר את עבודתם של כלל העובדים. כשיודעים לעשות את זה נכון, התוצאות ניכרות לעין במהירות. במסגרת פעילויות הגיבוש לומדים העובדים איך עובדים בצוות, הם מקבלים כלים שמאפשרים להם לעשות את זה נכון וגם נחשפים לכל היתרונות בעבודת צוות טובה.

   

 5. הזדמנות להיחשף לפעילויות שונות – ימי הגיבוש חושפים את המשתתפים בהם למגוון רחב מאד של פעילויות. אלו יכולות להיות פעילויות אקסטרים מיוחדות, פעילויות הכרוכות בחשיבה רבה ובאסטרטגיה ועוד. חלק מהן אפשר לבצע בחוץ, בטבע, וחלק במקומות סגורים. האפשרויות הן רבות וניתן אף לשלב בין כמה סוגים שונים של פעילויות, שבהן יכולים לקחת חלק העובדים.

כדאי לדעת

פעילויות הגיבוש, כפי שניתן לראות, מציעים יתרונות רבים ותורמים לעבודתם השוטפת של העובדים במקום העבודה. לאור המגוון הרחב של פעילויות אלו והמסגרות שמציעות אותן, כדאי לבחון היטב את אופיין של פעילויות אלו ולוודא שהן אכן מתאימות לעובדים.

כשמדובר בעובדים צעירים מאד, יש לבחור פעילויות התואמות לגילאים הצעירים, פעילויות פיזיות יותר בשילוב עם פעילויות מנטליות. לעובדים מבוגרים, יש לשים דגש על הפן המנטלי אך לא לשכוח גם את הפעילויות הפיזיות עצמן שיכולות להיות מהנות מאד, ובתנאי שמתאימות לעובדים המשתתפים בהן.

יש לזכור שמדובר בפתרון גיבוש נהדר שיכול להתאים לכל חברה ולכל עסק. גם חברות קטנות נוהגות לערוך לעובדים שלהן ימי גיבוש ועל אחת כמה וכמה כשאלו חברות עם מספר גדול מאד של עובדים. היתרונות עצומים והם באים לידי ביטוי הן בתפוקות של העובדים והן בתחושה שלהם במקום העבודה עצמו.

צרו קשר