פעילות ODT - פעילויות גיבוש

פעילויות ה-ODT מועברות באמצעות סדנאות חד פעמיות או תכניות ארוכות טווח, הערכים בהם נתמקד יוגדרו ע"י הלקוח ואנו ניצור את המשימות ופעילויות ה-ODT לפי ערכים אלו אשר יוטמעו בפעילות, אנו חושפים את המשתתפים לערכים רבים ומגוונים כמו - העצמה אישית, גיבוש, העלאת הביטחון העצמי, התמודדות עם לחץ חברתי, תקשורת בין אישית, תקשורת קבוצתית, התגברות על קשיים ועוד..

חברת פאנתום חוויה ואתגר מתמחה ביצירת והעברת סדנאות ופעילויות (ODT (OUTDOOR TRAINING. פעילות ODT הינה כלי להעברת מסרים בדרך חווייתית ומהנה, בפעילות אנו יוצרים סיטואציות בין המשתתפים המעמידים אותם במצבים בהם צריכים לשתף פעולה, לפעול בעבודת צוות, לחשוב מחוץ לקופסא ולהגיע לפתרונות יצירתיים לביצוע המשימות בצורה הטובה ביותר.

הפעילות מהנה מאוד ומגבשת ודרך ה FUN אנו מעבדים את הערכים שניתן ללמוד מהפעילויות ODT השונות.

בסוף כל פעילות, מתבצע עיבוד עם המשתתפים על מנת להחדיר את הערכים והתובנות מיום הפעילות .

פעילות ODT מתחילה בהסבר על הפעילות, הצגת המשימות, תדריך בטיחות ותיאום ציפיות עם המשתתפים על החוויה אותה הם יעברו, לאחר מכן המשתתפים יציגו את עצמם ויספרו למדריכים מה הם יודעים על ODT, אילו פעילויות הם מכירים והאם עברו משהו דומה בעבר בכדי שנדע לחדש להם ולגוון את אופי המשימות אותם הם יעברו.

פעילויות חוץ אתגריות

לאחר מכן נעבור לשלב המעשי בו הפעילות תתחיל בחלוקה לקבוצות, לכל קבוצה יוגדר לבצע את המשימות הבאות בזמן הקצר ביותר ולהגיע למטרה אשר תוצב בפניהם, עליהם יהיה לבצע סיעור מוחות, לחשוב על אסטרטגיה יצירתית לביצוע המשימה ולפעול בעבודת צוות על מנת להשיג את המטרה, בכל פעילות ODT חבוי מסר או ערך עליו נרחיב בהמשך.

לאחר סיום המשימה תעבור הקבוצה למשימה הבאה וכך הלאה. בכל משימה יוצב מדריך אשר יגדיר את הכללים ואת מטרת המשימה ועל המשתתפים יהיה לבצע זאת בזמן הקצר ביותר ולזכות בניקוד המירבי.

בסיום כל משימה נעבד יחד עם המשתתפים את הערכים שניתן ללמוד מהמשימה שביצענו ונחשוב על דרכים אחרות וקלות יותר לביצוע אותה משימה ובזמן קצר יותר. בסיום המשימות נתרכז כולם לשיחת סיכום והכרזה על הזוכים, נציג סיפורים מהחיים ונראה כיצד זה בא לידי ביטוי גם במשימות שביצענו וכיצד ניתן ללמוד מהם.

הפעילות בטבע כמקום לא פורמאלי ושובר שגרה משרה אווירה תומכת, מעודדת ומשחררת , ומאפשרת העברת וקליטת מסרים באופן יעיל חוויתי ומהנה!

פעילות odt

הפעילויות שלנו

משחקי ODR

משחקי ODT לילדים ולנוער

משחקי גיבוש odt מאפשרים לילדים לגלות את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מהם בתוך הקבוצה וכאינדיבידואל. חלק מהילדים מצטיינים מאד בפעילויות הקשורות לכוח, אחרים במשחקי ספורט ויש כאלה שדווקא ניחנו בכח המחשבה. הפעילויות שלנו מאפשרות לקבוצות הטרוגניות, לגלות את השונה והדומה בין חבריהן ולאפשר לכל אחד בקבוצה לתרום למטרה אחת כוללת. כך, גם אנשים שלא הכירו לפני הפעילות יצאו כקבוצה מגובשת בפעילות מהנה במיוחד.

צילומי הפעילות בסוף פעילות משחקי odt לילדים מעידים על תחושה אחת – הצלחנו כקבוצה! חלק מהפעילות מבוססת על תחרויות חווייתיות בין מספר קבוצות, אחרות מעודדות את שיתוף הפעולה ויצירת צוות מנצח.

בעוד בגיל מבוגר יותר אנו מתרגלים ליצור קבוצות עבודה (במסגרת מקומות העבודה או הלימודים באוניברסיטה) דווקא בגיל צעיר לרוב בוחנים כל ילד לפי הצלחותיו הוא. פעילות הגיבוש במסגרת "odt משחקים" יוצרת את המחויבות הרבה לקבוצה. תחושה זו נשארת עם הילדים גם שנים רבות אחרי שסיימו את הפעילות ומאפשרת לכיתה, ילדים באותו החוג או קבוצה בשבט בצופים, להתגבש לאחת בתוך זמן קצר.

אנו מציעים הן פעילויות חד פעמיות לגיבוש והן תוכניות המתאימות לשנה כולה. כל פעילות מותאמת למסרים והערכים שלכם בהתאם לתיאום ציפיות איתנו. נסו אותנו ותופתעו לגלות איך חיוך אחר חיוך כל ילד בקבוצה מגלה את היכולת האישית שלו וחווה הצלחות קבוצתיות ביחד עם כולם בהנחייתם של מדריכו המנוסים.

יום גיבוש לעובדים

סדנאות ODT

מהן סדנאות ODT

רבים פונים אלינו ותוהים "מה זה סדנת odt ?"ODT , הם ראשי תיבות של המילים הלועזיות Out Door Training או "אימון חוץ" בתרגום חופשי לעברית. מדובר במגוון רחב של פעילויות מהנות המתבצעות לרוב תחת כיפת השמיים ומותאמות לגיל של המתאמנים. פעילויות אלה יוצרות מחויבות רבה בין חברי הקבוצה ופועלות להצבת יעדים משותפים ולהשגתן. את הפעילות הזו ניתן לבצע ברמות שונות המתאימות הן לגיל, הן למין והן לערכים אותם מנחי הקבוצה מתבקשים להעביר.

פעילויות גיבוש לעובדים

ניתן להזמין סדנאות odt לעובדים ברמות אינטנסיביות מתונות או להפוך את היום לחוויית גיבוש מלאת אדרנלין. הסדנאות מועברות כפעילות חד פעמית או כסדנה מתמשכת למשך תקופה מוגדרת מראש. הפעילות משתנה בהתאם לעונה ולהעדפות שלכם.

סדנאות גיבוש לעובדים ידועות כמחזקות את המחויבות הארגונית ומייצרות צוות מגובש המכיר זה את זה גם מחוץ שעות העבודה. במהלך הפעילות כל אחד מחברי הקבוצה תורם להצלחה המשותפת ומגלה מה החוזקות שלו להעצמה אישית וקבוצתית כאחד.

סדנאות המותאמות לבני נוער

לצד הסדנאות לעובדים מבוגרים, ניתן להזמין גם סדנאות odt  לילדים ולנוער. סדנאות אלה יכללו פעילות מתונה יותר ויועברו על ידי מדריכים בעלי ניסיון בהדרכת קבוצות גיל צעירות. במהלך כל סדנה נוכל להעביר את התכנים על פי הערכים שלכם, בהתאם להנחיות שתתנו מראש. בסוף הפעילות תגלו כיצד סדנת odt אחת מסוגלת לגבש את הקבוצה בתוך שעות. בעתיד תוכלו להזמין סדנאות נוספות עם תמהיל פעילויות שונה לשימור הגיבוש בקבוצה לאורך זמן.

פעילויות ODT בפאנתום

ODT לילדים ונוער – חוויה חיצונית, שינוי פנימי

בני הנוער לומדים ומתפתחים בעיקר במסגרת החינוכית אליה הם משויכים. לצד מערכת השעות ומקצועות החובה, ישנם עוד המון תכנים שלא נלמדים (או נלמדים מספיק) בבתי הספר. ללמד את בני הנוער על מנהיגות, שיתוף פעולה ואחריות אישית באמצעות תוכן עיוני, זו אפשרות. עם זאת, אנחנו ב"פאנתום" מצאנו כי ישנה דרך טובה יותר – הדרך המקדשת את ההתנסות האישית, העשייה הקבוצתית והחוויה האדירה: ODT לילדים ונוער!

פעילות המתקיימת תחת כיפת השמיים – ODT, מבססת את התנאים ליצירת חוויה לימודית – מעשירה, מעצימה ובעלת ערך רב! דרך הפעילות האקטיבית, המשתתפים לומדים ומתנסים, מעזים ומתעצמים, מתחשלים ומתפתחים. פעילויות החוץ האתגריות מעודדות חשיבה יצירתית, מדגישות את חשיבותה של עבודה בצוות ומאפשרת לכל משתתף להביא את עוצמותיו לידי ביטוי .

פעילויות ה-ODT ב"פאנתום" מוצעות כתוכנית שנתית, אך ניתן ליהנות גם מפעילות חד פעמית. כל פעילות חוץ מגלמת בתוכה מסרים וערכים שונים, כאשר באפשרותנו להתאים את התוכן לציפיות ולמטרות שלכם. אנו דוגלים בשיתוף פעולה מלא, כאשר מטרתנו היא להעניק ערך אמיתי ומשמעות למשתתפים בפעילות.

ODT לילדים ונוער
ODT לגיבוש צוות עובדים

ODT לגיבוש צוות עובדים

עבודת צוות ושיתוף פעולה, הוצאת תהליכים לפועל, תמיכה מקצועית-הדדית ושביעות רצון ממקום העבודה – כל אלו מותנים בגיבוש עובדים. עובדים שאינם מגובשים עם עמיתיהם, לא יוכלו להביא לידי ביטוי את מלוא הפוטנציאל שלהם. ומי בעיקר עלול להפסיד? הארגון כמובן. מכאן, שחשוב מאד לגבש את העובדים לפחות פעם אחת בשנה. גיבוש דורש בתחזוקה, וככל שהפעילות תהיה אטרקטיבית, שוברת שגרה וחווייתית יותר, כך הסבירות לגיבוש איכותי ומשמעותי – עולה.

לתכנן את יום הגיבוש לצוות העובדים לבד? לא כשיש את "פאנתום"! אנו שמחים להציע לכם מגוון פעילויות גיבוש הנשענות על פורמט ה-outdoor training. כלומר, פעילות המתקיימת בהכרח מחוץ למשרד ותחת כיפת השמיים. פעילות ה-ODT מעניקה ערך רב למשתתפים, שבא לידי ביטוי בהעצמה אישית, התמודדות עם אתגרים, שיפור מיומנויות התקשורת והשתלבות בקבוצה.

אנו מאמינים כי גיבוש איכותי נוצר באמצעות חוויה מעשית-ייחודית לה שותפים כל העובדים. הפעילות יכולה להתבסס על אטרקציה כדוגמת טיולי ג'יפים, אך גם יכולה להיות טיול קונספט הנשען על חלוקה לקבוצות ומשימה שיש לבצע ב-X זמן.

היעד לרבעון הקרוב: גיבוש! ODT למנהלים

העובדים אולי שווים בעיניכם, אך בכל הקשור להיקף המשימות, האחריות המוטלת עליהם והיעדים שעליהם לכבוש – הם שונים. לצד יום הגיבוש השנתי שבו לוקחים חלק כל עובדי הארגון, ישנו עוד יום נוסף וחשוב לא פחות: יום מנהלים. ליום זה ישנן שתי מטרות: להודות למנהלים על מסירותם ותרומתם האדירה לארגון, ובנוסף – לגבש אותם אחד עם השני.

עד כמה משמעותי הגיבוש בין מנהלי הצוותים/מחלקות? עד מאד! הוצאת תהליכים לפועל, סנכרון בין משימות והצלחה בהן, מותנית בתקשורת איכותית, רציפה והרמונית. בשגרת עבודה קדחתנית, כשכל מנהל עסוק בביצוע משימותיו וניהול עובדיו, קשה עד בלתי אפשרי להתגבש. כתוצאה מכך, כל מחלקה פועלת כאילו והיא ארגון בפני עצמו. התוצאות? עלולות להיות בהתאם.

פעילות גיבוש ODT למנהלים תחולל פלאים – אצל כל מנהל באופן אייש וברמה הקבוצתית. המפגש עם סיטואציות שונות ואתגרים אותנטיים מחיי היום יום, יצריך מצוות המנהלים להתמודד ולעבוד יחד. עבודת הצוות, שיתוף הפעולה, תפישת ה"אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד" והרצון להצליח – כל אלו יתרמו לגיבוש וליכוד הצוות הניהולי!

פעילות ה-ODT מבססת את התנאים ליצירת חיבורים – מקצועיים ואישיים, זאת הודות למעטפת החווייתית-ייחודית האופיינית לה. מטרת העל היא אמנם גיבוש, אך צפוי למנהלים יום מהנה ומאתגר שהאלמנט הדומיננטי ביותר בו: פאן!

ODT למנהלים

צרו קשר