פעילות על קבלת השונה

חברת פאנתום חוויה ואתגר, מציעה מגוון רחב של תכנים ופעילויות חינוכיות ערכיות, המטמיעות במשתתפי הפעילויות ערכים רבים הקשורים בקבלת השונה, גיבוש המשתתפים, יצירת מודלים לטיפוח סבלנות, קבלת האחר, קבלת הזולת כקרקע יציבה לצמיחה משותפת ועוד.

פעילות על קבלת השונה הינה מיוחדת במינה, ערכית מאוד ומלמדת את בני הנוער כיצד להתייחס ולקבל מישהו אחר ממני, הפעילות מוכיחה בכל פעם מחדש שניתן ללמוד גם ממישהו שנראה שונה, מתלבש שונה או מגיע מתרבות שונה,

אם נדע להתייחס אל האחר כשווה לנו נדע גם לקבל את עצמנו ואת החסרונות שלנו ורק מתוך קבלת עצמי אוכל לקבל את האחר.

פעילות קבלת השונה משלבת פעילות אתגרית בקבוצות, אנו יוצרים מצבים בהם המשתתפים עצמם הופכים להיות שונים משאר הקבוצה, בזה שעיניהם מכוסות, יכולותיהם מוגבלות או בכך שעליהם יחולו חוקים אחרים משאר הקבוצה ויחד עם זאת הם יתבקשו להשתלב בקבוצה ולהתנהג כמו כל אחד אחר.

כך גם שאר חברי הקבוצה יתייחסו אליהם אחרת, והם בעצמם ירגישו כיצד זה להיות שונה מתוך קבוצה, לאחר שאדם מרגיש את החיסרון מול הקבוצה על בשרו, רק כך ילמד לראות את האחר או החלש מנקודת מבט זהה ולהתייחס אליו בכבוד.

מטרת קבלת השונה בחברה

מטרת מפגשים אלו, היא לגעת במשתתפים במקומות הכי קשים ולדמות עבורם מצבים בהם השונה הוא חסר ישע, אך יחד עם זאת אם נפגין חמלה, נוכל גם ללמוד ממנו כיצד לראות את האחר ולהתייחס אליו בכבוד,

כאשר אנו לומדים לקבל את השונה בחברה בה אנו חיים ולומדים כיצד לקבל אותו נוכל ללמוד על עצמנו דרכים נוספות לצמיחה והתפתחות אישית.

פעילות על קבלת השונה

פעילות על קבלת השונה שמה דגש מובהק למצב הקיים הנתון היום בישראל בקרב בני נוער וחושפת את האמת הכואבת כמראה לבני הנוער המשתתפים בפעילות, הם נחשפים להתנהגות שלהם כלפי אחרים מבלי לשים להתנהגותם וכשזה מוצג בפני שאר הקבוצה,

חוסר הנעימות המורגש גורם להם להבין את הדרך בה החברה רואה אותם ובכך גם משפיעה על מצבם הרגשי ועל התייחסותם בעתיד לאחרים אשר שונים מהם.

המראה אשר מוצגת בפניהם שמה להם את האמת מול הפנים כך שלא יהיה ניתן להתעלם ממנה בהמשך.

צרו קשר