תכנית פעילות שנתית

בני נוער וילדים עוברים המון שינויים במהלך השנים, בין אם אלו שינויים קוגניטיביים, בין אם שינויים פיזיים, בין אם רגשיים ובין אם חברתיים. אם אתם רוצים לעזור להם להתמודד עם השינויים טוב יותר, ולוודא שיעלו על דרך המלך ולא יסטו, קל וחומר יצליחו להשתלב בהצלחה במסגרות השונות, עליכם להעניק להם כלים ולהטמיע בהם את הערכים הנכונים. בשביל זה אנחנו כאן. אנו ב"פנתאום" נשמח לבנות וליצור עבורכם תכנית רב שנתית ארוכת טווח ועשירה בערך מוסף, במטרה להעצים את בני הנוער והילדים על ידי עשייה מתמדת ושיפור עצמי וקבוצתי.

לאורך השנים למדנו שאם רוצים לחולל שינוי יש לבצע 3 פעולות בלבד: להעלות רעיון, לעשות את הצעד הראשון ולהתמיד. ככל שההתמדה תהיה עקבית לאורך זמן, יהיה ניתן לראות את השינוי ואף לשמרו. לכן אנו מאמינים שכדי ליצור שינוי יש לעבור תהליך למשך תקופה מוגדרת מראש. אנו כאן כדי לבנות עבורכם תכנית פעילות שנתית וללוות אתכם ואת הנערים צעד צעד, תוך שפועלים ליצור עבורם הזדמנויות לשינוי הרגלים ודפוסי התנהגות קיימים. המטרה של התכנית השנתית שלנו היא לשנות ולו במעט את האופן שבו הנערים תוספים את עצמם, לאפשר להם להאמין יותר ביכולותיהם האישיות, לתת להם כלים להתמודדות טובה יותר ולהטמיע בהם ערכי יסוד ובראשם – האמונה שאפשר לשנות ולהשתנות.

התכנית השנתית שלנו מורכבת מפעילויות אתגריות וחווייתיות, לצד שיח מעשיר ומעצים, והן מבוססות על ידע ומיומנויות שרכשנו לאורך השנים. הפעילויות מתקיימות במתכונת שבועית על ידי צוות הדרכה מקצועי שעבר הכשרה, כאשר לכל פעילות קודמת חשיבה מעמיקה במטרה להשיג את היעדים והמטרות שהוצבו על ידינו בשיתוף עם הגוף החינוכי שאחראי על המשתתפים. כדי להגיע לתוצאות, לכל אורך הדרך אנו מפקחים ועוקבים אחר המפגשים בדרכים שונות, עורכים בקרת איכות, מסיקים מסקנות ומיישמים אותן במפגשי ההמשך בדרכים יצירתיות.

כל הפעילויות שלנו מועברות בהתאם לנהלים מאוד ברורים שנשמרים בעקביות ומועברים על ידי צוות המדריכים, כאשר על הנהלים הללו אין ויכוח. בדרך זו אנו מצליחים לשמור על המשמעת של בני הנוער והילדים, מיישרים קו ומתאמים ציפיות בצורה מוגדרת. אין מדובר בקשיחות נטו, אלא בצורך של ממש, הן עבור הנערים והן עבור המדריך. מה גם שבדרך זו נוצרים ערכים של כבוד והערכה הדדית בין חברי הקבוצה וצוות המדריכים. אנו מאמינים שזהו שלב חשוב בדרך ליצירת אמון, בסופו של יום המדריך והנערים עוברים יחד תהליך הכולל פעילויות פיזיות, התמודדות עם אתגרים ומימושם ועליהם להיות מגובשים באופן מנטלי ופיזי.

44.1-min

אנו רואים חשיבות רבה ביצירת חיבור בין המדריכים לקבוצה. חיבור טוב ומוצלח יוביל להצלחה ולעמידה ביעדים של התכנית. במהלך המפגשים השבועיים המדריכים שמים דגש רב על הטמעת ערכים חשובים ועל מתן כלים לנערים שיעזרו להם להתפתח מבחינה אישית וחברתית. כל המדריכים שלנו נבחרים בקפידה והם עוברים הכשרה ייעודית, מקצועית וממוקדת כדי שיוכלו ללוות את הקבוצה ולהוביל אותה לדרך הנכונה. המדריך הנבחר ידריך את הקבוצה לכל אורכו של התהליך, מתחילתו ועד סופו, והוא תמיד יהווה דוגמה אישית וישמש כמודל לחיקוי.

כל חניך שיסיים את התכנית השנתית יקבל מאתנו תעודת סיום והערכה. חניכים שיסיימו בהצטיינות יוכלו גם להשתלב בעתיד בחברה, למצוא את מקומם מבחינה תעסוקתית ואף לקבל שכר על כך. אנו מאמינים בכוחם של בני נוער וילדים וביכולתם למצות את עצמם, יכולותיהם והפוטנציאל הטמון בהם. לכן פועלים ללא הרף כדי לפתוח עבורם דלתות ולאפשר להם להאמין בעצמם ולהצליח להשתלב בחברה בתחום המועדף והחביב עליהם. אנו נשמח לבנות עבורכם תכנית פעילות שנתית עשירה, ממצה וחווייתית ולעזור לכם להשיג את כל המטרות והיעדים החינוכיים ששמתם לעצמכם, לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר או לתאם פגישה.

צרו קשר