למה חשוב להקפיד לארגן יום גיבוש לעובדים?

המירוץ למיליון

מה שפעם היה נדיר ולא ממש ראו באופן שגרתי הפך כיום לאחד מהנושאים שכל מי שאמון על התחום של משאבי אנוש בחברות וארגונים מבצע – ארגון ימי כיף וגיבוש לעובדים, לפחות פעם בשנה, אם לא יותר. כיום ידוע שעל מנת לשמור על המוטיבציה של העובדים, לחזק את הקשר בינם לבין מקום העבודה ובעיקר כדי לאפשר להם זמן להכיר זה את זה בסיטואציות אחרות מאלה שבהן הם נתקלים במשרד – צריך לתת להם לצאת החוצה, לשבור שגרה, להציע פעילות מיוחדת שלא מבוצעת במהלך שעות העבודה וכך ליצור להם חוויות חדשות.

לימי גיבוש יש ערך מוסף עצום. הם מאפשרים הזדמנות לעובדים שכלל לא מכירים זה את זה לבלות ביחד, להכיר לעומר, למצוא תחומי עניין משותפים ואפילו ליצור חברויות חדשות. בשנים האחרונות ניתן דגש רב לווידוא רווחתו של כל עובד וזאת על מנת שיהיה לו נוח ונעים לשהות במקום העבודה, לבצע את העבודה שלו וכמובן להרגיש שהמנהלים שלו עומדים לרשותו בכל נושא שבו יזדקק לעזרה. ימי גיבוש מחוץ למשרד מאפשרים קשר בלתי אמצעי בין עובדים זוטרים למנהלים וכך נשבר קרח מסוים שלעיתים קיים בזמן שעות העבודה. אלה רק חלק מהיתרונות של ארגון ימי גיבוש לעובדים לפחות פעם בחצי שנה.

איך מארגנים פעילויות גיבוש לעובדים?

מצד אחד – אפשר לארגן יום גיבוש לעובדים גם בתוך המשרד. לאפשר להם לעזוב את עמדות העבודה שלהם, להציע פעילויות שונות באזור אחר, משחקי חברה או אפילו הרצאה מעניינת. יחד עם זאת – כיום הרבה יותר נפוץ לנצל את ההזדמנות לצאת מבין כותלי המשרד, לטייל בחיק הטבע, לאכול במסעדה ביחד או אפילו לבצע פעילות אקסטרים כזאת או אחרת. כאשר המטרה היא לקרב בין העובדים, הרי שכל מה ששונה מהפעילות היומיומית שלהם יכול לסייע בכך ולגרום להם ליצור שיח, לשאול שאלות אישיות זה את זה ולעיתים ייווצרו מכך חברויות חדשות שיישארו לטווח ארוך.

להלן כמה רעיונות שמתאימים ליום גיבוש עבור עובדים בחברות שונות, רעיונות שעם הזמן הופכים להיות יותר ויותר נפוצים ומבוקשים:

  • סיור באזור מסוים שיש לו ייחוד.
  • שיט או יום כיף סגור רק לעובדים בקאנטרי או בריכה.
  • הרצאה בנושא שמשותף לכל העובדים.
  • שהייה בחיק הטבע, כולל פעילות אקסטרים (טיולי ג'יפים או סנפלינג, למשל) והכנת ארוחה משותפת.
  • פעילות קונספט בנושא מסוים – חדר בריחה ופתרון חידות, רכיבה על סוסים בסגנון המערב הפרוע, טייס ליום אחד או כל נושא אחר שייבחר.

אפשר לארגן את יום הגיבוש על ידי מחלקת משאבי אנוש אך כדאי יותר לפנות אל חברה מקצועית שזה תחום ההתמחות שלה – ארגון ימי כיף לעובדים או משפחות. מכיוון שלעובדים אלה יהיה ניסיון רב ועשיר בהתאמה אישית של יום הגיבוש לכל חברה.

צרו קשר