מתי הזמן הכי טוב לארגן יום גיבוש לעובדים?

אירועי קונספט – רעיונות לאירוע מושלם!

ארגון יום כיף עבור העובדים מחוץ למשרד מקבל משנה חשיבות בשנים האחרונות. גם מי שממונה על התחום של רווחת העובד ומשאבי אנוש וגם מנהלים מבינים את הפוטנציאל העצום החבוי בימי גיבוש אלה ומעמידים לטובת זה תקציבים לא מבוטלים. הם יודעים שאחרי יום כיף מחוץ למשרד העובדים יגיעו לעבודה רגועים יותר, נינוחים יותר ועם תחושות ומחשבות חיוביות. העובדים יידעו שיש מי שדואג לרווחתם, שיש מי שאכפת לו ממה שהם מרגישים והכי חשוב – הם לא יחשבו שהמנהלים רואים בהם רק את מי שמספקים תוצאות שקשורות לעבודה אלא בני אדם שזקוקים אף הם מדי פעם לאתנחתא מהעבודה.

נשאלת שאלה חשובה והיא מה אמורה להיות התדירות הנכונה של ימי גיבוש וכיף מחוץ למשרד. כמובן שלשאלה זו אין תשובה חד משמעית, שכן כל מקום עבודה יגדיר על פי הקריטריונים שלו מתי כדאי ונכון לאפשר לעובדים יום להתאוורר ולבלות. ההחלטה תהיה תלויה במספר העובדים במשרד, במספר המחלקות, בתקציב שהועמד לטובת ארגון יום הגיבוש וגם בסמיכות של המועד לחגים אחרים או לאירועים אחרים אשר בגינם ממילא עוזבים העובדים את המשרד כמו השתלמויות מקצועיות, טקס או הרמת כוסית.

מתי כדאי לארגן יום גיבוש?

הכי כדאי לארגן יום גיבוש לעובדים אחרי תקופה ארוכה שבה היו העובדים מרוכזים בעבודות שגרה, בהגעה יומיומית למשרד והתעסקות במשימות הרגילות. אין טעם, למשל לארגן יום גיבוש מעט זמן אחרי חופשת פסח או חופשה מרוכזת שלוקחים העובדים בחודש אוגוסט. עדיף לבחור בעיתוי שהוא מספיק רחוק מחופשים של חגים ותמיד מומלץ לקבוע את הפעילות באחד הימים של אמצע השבוע. כך גם מתקצר שבוע העבודה הרלוונטי והעובדים יהיו מלאי ציפייה לקראת הטיול או הפעילות.

במידה ויש אפשרות לארגן יותר מיום גיבוש אחר ומחליטים לקבוע תאריכים מראש – חשוב שיהיה מספיק זמן בין יום גיבוש אחד לאחר על מנת לאפשר לעובדים למצות ולעבד את החוויות שחוו עד תום, לפני שיגיע יום גיבוש נוסף שגם את החוויות שיחוו בו יצטרכו לעכל ולהפנים. ברוב המקרים תהיה תקופה בת כחצי שנה בין יום גיבוש אחד למשנהו או בין פעילות אחת לאחרת וזה פרק זמן שנחשב לנוח, הגיוני ומתאים מאד.

כדאי מאד לגבש את הרעיון ליום הגיבוש מבעוד מועד וזאת על מנת להזמין חברת הפקה או את מי שיעביר את הפעילות. אנו חיים בתקופה שבה חברות ומשרדים רבים מחפשים כל הזמן רעיונות חדשים, מקוריים ומעניינים לימי הגיבוש והכיף של העובדים שלהם ולכן יש חשיבות מכרעת להזמנה מבעוד מועד של התאריכים והפעילות המבוקשת. כך לא ייווצר מצב שלא יהיה מקום או שלא תהיה אפשרות לקבוע מראש לתאריך המוסכם.

צרו קשר