טיפים ליום גיבוש

טיפים ליום גיבוש

על מנת להביא את יום הגיבוש להיות מוצלח ומהנה יש לדאוג לתכנים המתאימים לאופי האנשים המשתתפים בו. מחשבה מעמיקה סביב הנושא יכולה להוליד יום גיבוש מהנה ומוצלח שייזכר לשנים רבות.

כיום ניתן להתרשם ממגוון רחב של ימי גיבוש בשלל נושאים ופעילויות, בין אם מדובר בקבוצות של צעירים ומבוגרים ואף ביכולת לשלב בין שתי קבוצות אלו. מה צריך לדעת ולהכיר כשנתפנה לתכנן יום גיבוש מוצלח?

בססו את יום הגיבוש על סמך ההכרות עם העובדים ואל תהססו לשתף אותם ברעיונות

יום הגיבוש מיועד בראש ובראשונה עבור צוות העובדים שלנו. במסגרות רבות ניתן למצוא חתך של עובדים בעלי תחומי עניין ותחביבים משותפים אשר יעזרו לנו למקד מספר מצומצם של רעיונות הרלוונטיים אליהם. אם, למשל, מדובר על צוות עובדים העוסק במכירת ציוד קמפינג, סביר להניח שלכלל העובדים תחומי עניין משותפים הנוגעים לטיולים וספורט אתגרי, כשעל בסיס תחומי עניין אלו, אפשר לארגן עבורם יום גיבוש הכולל טיול ופעילות בטבע, ימי כיף הכוללים ספורט אתגרי ואף להציע ולבקש מהעובדים עצמם רעיונות ליום הגיבוש ובכך לאפיין את תוכן יום זה על בסיס אותם רעיונות.

הקפידו לתכנן יום גיבוש תוך תיאום מלא עם כל הגורמים הרלוונטיים

על מנת להפוך את יום הגיבוש למוצלח וכיפי, מעבר לתוכן עצמו, חשוב לדאוג שיום זה יעבור בצורה חלקה עם מינימום תקלות. על מנת שהדבר יתאפשר, חשוב לתכנן את יום הגיבוש בקפידה וזאת תוך תיאום מלא עם שלל הגורמים ונותני השירותים האמורים להיות חלק מאותו יום, יש להקפיד על: שעות ההגעה של הסעת הנוסעים, תכנון מדויק של זמני הפעילות, ביצוע תיאום ציפיות בין המדריכים באטרקציות השונות לאופי העובדים, מציאת זמן חופשי להפסקות ולפעול בצורה יסודית ומסודרת על מנת שיום הגיבוש יתנהל כראוי ולא יהפוך למסורבל ולא נעים.

נטרלו את ההיררכיה במשרד ביום זה

יום הגיבוש לכלל העובדים במשרד מביא לסיטואציה בה כל העובדים לוקחים חלק באותה פעילות וזאת מבלי שניתן ביטוי או משמעות להיררכיה המתקיימת בעבודה היומיומית. הדבר מאפשר לכלל העובדים לתת ביטוי לאישיותם וייחודם במסגרת אותה פעילות ואף אצל חלקם לגלות תכונות אופי נוספות הנחבאות בתוך המסגרת ההיררכית של המשרד.

צרו קשר