ארגון יום כיף לחברות – כך עושים זאת נכון

אירועי קונספט – רעיונות לאירוע מושלם!

מגיע רגע מיוחד בשנה, בו אנו נקראים לקחת פסק זמן מהשגרה ולצאת ליום אחד (או יותר) של הנאה צרופה ואפס עבודה. בשפה הארגונית קוראים לזה יום כיף, כאשר המטרה העיקרית היא ליצור לעובדים מקום מפלט פיזי ומנטלי אשר יעלה את המורל, יגרום להעמקת הקשרים של העובדים מחוץ לכותלי המשרד, יגדיל את שיתופי הפעולה ביניהם ובסופו של דבר גם יעצים את הפרודוקטיביות של העובדים לאחר החזרה לשגרה.

מדוע חשוב לארגן יום כיף?

חברות רבות, קטנות כגדולות, מסתמכות המון על העובדים שלהן. העובדים הם הכוח העומד מאחורי כל חברה מוצלחת, ובזכותם העסק ממשיך לתקתק על בסיס יומיומי. בין אם העובדים מבצעים את תפקידם מהמשרד ובין אם מהבית, יש ציפייה שהם יהיו מסונכרנים וישתפו פעולה לטובת קידום העסק. כדי לחזק את אותו שיתוף פעולה, מדי פעם חשוב להוציא את העובדים מאזור הנוחות ולגרום להם ליצור קשרים יותר משמעותיים.

אי אפשר להתעלם מהקסם שמתרחש כאשר כל העובדים חוברים יחדיו ליום כיף אחד משותף, ולא פעם, היציאה משטח המשרד אל סביבה חדשה ולא מוכרת, מפרה את העובדים ומולידה לאוויר העולם המון רעיונות יצירתיים ושיתופי פעולה חדשים. לכן אין להקל בחשיבותו של יום הכיף לעובדי החברה, ואם רציתם לדעת כיצד לעשות זאת נכון, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים.

ארגון יום כיף לפי סוג החברה

אחד הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון בעת תכנון יום כיף הוא שכל חברה היא שונה ולא כל החברות פועלות באותה צורה. מה גם שישנם סוגים שונים של חברות כמו לדוגמא חברות גדולות, חברות קטנות, חברות הייטק, חברות פרסום, חברות ביטוח אשר מלבד כמות העובדים, הן מעסיקות אוכלוסיות שונות.

ההבדלים הללו בין סוגי החברות צריכים לבוא לידי ביטוי גם בתכנון של יום הכיף, כי מה שיסב הנאה לחבר'ה צעירים ותוססים שעובדים במשרד פרסום מוביל, לא בהכרח יתאים לעובדים מבוגרים יותר שעובדים בחברות ותיקות יותר. כמו כן יש חברות שמאופיינות במשב רוח רענן וחדשני, לעומת אחרות שהלך הרוח בהן מסורתי. מעבר לכך, בכל חברה, גדולה כקטנה, יש המון עובדים עם דרישות, העדפות וטעמים שונים ועליכם לוודא שכולם ייהנו מיום הכיף שאתם מתכננים.

לכן השלב הראשון בדרך הוא להכיר את קהל היעד שלכם. למי אתם פונים ואיזו פעילות תתאים אלו הן השאלות הראשונות שעליכם לשאול.

השלב הבא מגדירים תקציב

לא לכל החברות יש את אותו התקציב להקצות לתכנון יום כיף. מטבע הדברים חברות גדולות יצטרכו תקציב גדול יותר לעומת חברות קטנות, מכיוון שיש להם כמות גדולה יותר של עובדים. למרות שפעמים רבות יהיה להן גם גב כלכלי רחב יותר. בכל מקרה, לפני שמתחילים בתכנונים כדאי להגדיר את התקציב שעומד לרשותכם ושאותו תוכלו לנצל לטובת התכנון והיישום.

כדי לקבוע את גודל התקציב קחו בחשבון את גודל החברה, כמו גם את המטרות של יום הכיף. חישוב התקציב נעשה לפי בן אדם וכולל הפעלות, נסיעות, אוכל ושתייה, הוצאות נלוות ובמקרים מסוימים גם עלויות לינה.

איך בוחרים מיקום ליום כיף?

המיקום של יום הכיף חשוב לא פחות מיום הכיף עצמו, על הפעילויות שכלולות בו. למרות שיש מיקומים שנראים אקזוטיים ומאוד מפתים, עליכם לחשוב על הנוחות של העובדים, לקחת בחשבון שמקומות רחוקים עשויים לדרוש המון זמן נסיעה באוטובוס, מה שיבוא על חשבון זמן מהנה ופעילות משמעותית.

אם אתם נוסעים רק ליום אחד, כדאי שהיעד שלכם יהיה קרוב, כך תוכלו לשלב בתוכו יותר תוכן ופעילויות מיוחדות ופחות זמן בדרכים. אם אתם נוסעים לכמה ימים, זה כבר סיפור אחר ואז אפשר לבחור ביעדים יותר מרוחקים.

בנו סדר יום

יום כיף צריך להיות ממצה ומעצים ולשם כך עליכם לבנות סדר יום ותכנית מובנת אשר מגדירה מה עושים בכל רגע נתון. כך היום יהיה יותר עשיר וכולם ידעו מה הם עושים ולא יתפזרו. יחד עם זאת, בתוך סדר היום המובנה, עליכם גם לדאוג לזמן חופשי בו העובדים יוכלו לשבת קצת ביחד, לשוחח ולהכיר יותר לעומק.

חשוב מאוד להיות ברורים ולפרסם לעובדים לו"ז מסודר אשר מגדיר מהן פעילויות החובה ומהן פעילויות הרשות, ואם אפשר לארגן פעילויות שמערבבות בין הצוותים השונים, מה טוב. כך הם יחשפו לאנשים בחברה שעדיין לא הזדמן להם להכיר ויוכלו לבנות מערכות יחסים חדשות.

ארגון יום כיף לחברות - כך עושים זאת נכון

חשבו היטב על הארוחות

הדרך לליבם של העובדים עוברת בקיבה, וחלק בלתי נפרד מכל יום כיף הוא האוכל, זה ממש בלתי נמנע. לכן עליכם להקדיש מחשבה לכל נושא הארוחות, להחליט מראש אם מזמינים קייטרינג מסודר או יושבים במסעדות. צריך גם לתאם את הנושא מראש, כדי שלא תתחילו לחפש היכן לאכול ותהיו תלויים בזמינות של המקום ברגע האחרון.

בנוסף, חשוב גם לדאוג לנשנושים ופינוקים לאורך כל האירוע. תהיו בטוחים שעובדים שבעים ומדושנים יהיו במצב רוח הרבה יותר טוב ונכונים לשתף פעולה עם הפעילויות שארגנתם להם.

שיכרו את שירותיה של חברת הפקות מקצועית

בין אם זו לכם הפעם הראשונה ובין אם אתם כבר מנוסים, ארגון יום כיף לחברות הוא אינו עניין של מה בכך ויש המון דברים לדאוג להם, קטנים כגדולים. לכן הרבה פעמים מומלץ לפנות לחברת הפקות מקצועית אשר יכולה לארגן לכם יום כיף מושלם שכולל את כל הפרטים החשובים, בהתאם לרצונות ולהעדפות הייחודיות שלכם. יש המון רעיונות לימי כיף ביניהם: טיפולים ועיסויים, סיורים חווייתיים, הופעת סטנד אפ, סדנת בירה, סדנת תכשיטים, לייזר טאג, חדרי בריחה, טיולי ג'יפים, פיינטבול והרשימה עוד ארוכה. חברה מקצועית תדע להתאים את הפעילות לסוג, אופי וגודל החברה ולוודא שיום הכיף יוכרז כסיפור הצלחה!

צרו קשר