סדנאות גיבוש לעובדים

סוגי פעילויות גיבוש

בשנים האחרונות ניתן דגש רב על פעילויות העשרה מחוץ למשרד עבור עובדים בכל חברות והארגונים. מנהלים רבים, כמו גם מי שאמון על הנושא של משאבי אנוש ורווחת העובד מבינים את הצורך (שלא לומר הכרח) לשבור את השגרה מדי פעם, להציע פעילויות העשרה או יציאה מהמשרד לכמה שעות במהלך השבוע.
כיום ידוע מעל לכל ספק שבפעילות מחוץ למשרד יש פוטנציאל רב בהעלאת המורל של העובדים, בחיזוק הקשר שבינם לבין מקום העבודה וכמובן לחיזוק של תחושת השייכות שלהם.

אחרי שהעובדים חוזרים מיום גיבוש או יום כיף מחוץ למשרד – הם יודעים שהם חשובים למנהלים לא רק כעובדים אלא גם כבני אדם. שיש מי שרואה אותם כעצמם ודואג לרווחה שלהם ולתחושה הטובה שלהם. העובדים יידעו להעריך את המחשבה והתקציב שהושקעו בבחירה של הפעילויות או הסדנאות שהם יעברו במהלך יום הגיבוש ולמחרת יגיעו לעבודה עם חיוך גדול, עם רוגע ושלווה ועם הידיעה שיש מי שדואג להם ולאינטרסים שלהם.

מה מתאים בתור יום גיבוש לעובדים?

הדבר הכי חשוב לזכור הוא שלא באמת צריך לשבור את הראש א לחשוב יותר מדי על רעיונות, שכן עצם שבירת השגרה תעשה את העבודה. יחד עם זאת אם כבר רוצים לקיים סדנאות גיבוש לעובדים – כדאי להקדיש מחשבה ולמצוא את הרעיון עם הערך המוסף הטוב ביותר והמתאים ביותר לנסיבות, לעיתוי בשנה או לנושא שקשור בעולמם האישי של העובדים.

כיום יש שלל רעיונות ונושאים שאפשר להתבסס עליהם כשמתכננים את יום הגיבוש – כמו פעילות ספורט או פעילויות אקסטרים שמבוססות על עבודת צוות, על ביצוע הכרות מעמיקה בין העובדים או על אמון שנותנים העובדים זה בזה במשך הפעילות.

המטרה האמיתית של פעילות גיבוש לעובדים היא שיישאר לה ערך מוסף גם אחרי שהיא תסתיים. העובדים ישמחו שייווצרו להם חוויות וזיכרונות משותפים חדשים בעקבות הפעילות, יהיה להם נעים מאד להכיר עובדים חדשים או להעמיק את ההכרות עם עובדים ממחלקות אחרות או להיחשף לנושאים אחרים שהארגון עוסק בהם במקביל. יש הרבה מאד מה להרוויח מיום גיבוש שכזה. מעבר לשבירת השגרה יכולים העובדים כאמור להכיר זה את זה, ללמוד אודות תחומי עניין שהם פחות חשופים אליהם באופן יומיומי ולהיטען באנרגיות חדשות לקראת החזרה לשגרה וליום העבודה הרגיל שמצפה להם למחרת.

סדנאות גיבוש יכולות להתקיים גם בין כותלי המשרד – במרפסת, בחדר ישיבות או אפילו בחדר האוכל. כל עוד מדובר ביציאה מהשגרה ובביצוע פעילויות שלא מהוות חלק מהיומיום והשגרה – הרי שהן תהיינה מבורכות, מהנות ובעלות תרומה רבה להמשך העבודה של כל מי שישתתף בהן. כאשר מקדישים את הזמן והמחשבה לארגון היום הזה כמו שצריך – אין ספק שתהיה לו תרומה רבה בנוסף להנאה והערכה של העובדים.

צרו קשר